Etiopijas zooģeogrāfiskais apgabals

Etiopijas zooģeogrāfiskajā apgabalā ietilpst Āfrika uz dienvidiem no Sahāras tuksneša, Arābijas pussalas dienvidu daļa, kā arī Sokotra un citas piekrastes salas uz dienvidiem no Zaļā raga salu arhipelāga.

Āfrikas lielākā daļa atrodas tropiskajā joslā. Tās ekvatoriālajos platuma grādos – Centrālāfrikā – nav sezonu maiņas. Šajos rajonos aug mitrie tropu meži, ko raksturo liela sugu daudzveidība. Uz ziemeļiem un dienvidiem no ekvatora nokrišņu daudzums samazinās, un tur plešas Āfrikai raksturīgās ainavas – savannas un tuksneši, kas kopā aizņem 85 % kontinenta platības. Savannas atšķiras pēc augu sugu sastāva, nokrišņu daudzuma un sauso sezonu ilguma. Raksturīgākās ir parku savannas ar baobabu un akāciju grupām un sausās savannas, kurās aug sausumu mīloši zālaugi un krūmi.

Etiopijas apgabala faunu īpaši raksturo zālēdāju dzīvnieku daudzveidība. Savannu un tuksnešu fauna (antilopes, degunradži) un mitro tropu mežu iemītnieki (ziloņi, pērtiķi, puspērtiķi) ir tuvu radniecīgi Indomalajas faunai.